Vulcan Hart Thermostatk, 5/16 X 8-1/16, 96 For - Part No Vh405685-31 VH405685-31
Thermostatk, 5/16 X 8-1/16, 96 For - Part No Vh405685-31 (Discontinued)
  • Mfr # VH405685-31
  • Zoro # G402267732
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
Specifications
Product Information
MFR #
VH405685-31
Country of Origin
Mexico
Description
[ Type - K ] [ Temp 200-400 ][ Bulb 5/16" X 8-1/16";Nickel ] [ Cap 96" ] [ Mount 1 ] ;Dial # 22-1353, Indicator Knob, 1-1/4" Dia, Flat Up Left.;Dial # 22-1191, Black T'Stat Knob W/ White Printed Numbers;[ 2" Dia ] [ Off-400-200] [Mount .187"] [Flat Down ].;Dial # 22-1006, [ 2" Dia ] [ Off-400-200];[Mount .187"] [Position 4 Way];Garland;Fryer 36Es-(11,11Bl,11Blsf,11Sf), 36Fs-21, 680-(31F,31Fbl),;780-(31F,31Sfbl), E22-(14F,28Ft), E24-(31F,31Sf).;Vulcan Fryer Vf, Vmf, Vtmf.;Welbilt Model ?