Capto adaptor, square shank tools, A2120-C6-25R-122-P
  • Mfr # A2120-C6-25R-122-P
  • Zoro # G000031988
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Functional length
122mm
Taper Size
C6
Radial width
32mm
Functional width
13mm
Usable length
122mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
Specifications
Product Information
MFR #
A2120-C6-25R-122-P
Country of Origin
Germany
Dimensions
Functional length
122mm
Taper Size
C6
Radial width
32mm
Functional width
13mm
Usable length
122mm
Connection diameter
100mm
Height
25mm
Width
38mm