  • Mfr # DC160-05-03.175A0-WJ30ET
  • Zoro # G800023374
Overall Length
66 mm
Flute Length
28mm
Finish - Machining
WJ30ET (TiSiAlCrN/AlTiN)
Drilling Depth
23mm
Shank Dia.
6 mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
DC160-05-03.175A0-WJ30ET
Country of Origin
China
Dimensions
Overall Length
66 mm
Flute Length
28mm
Drilling Depth
23mm
Shank Dia.
6 mm
Cutting edge diameter (m7)
3.175mm
Shank Length
36mm