  • Mfr # DC160-05-03.500A0-WJ30ET
  • Zoro # G200024032
Shank Dia.
6mm
Overall Length
66mm
Number of regrinds
3 PCE
Maximum Drilling Depth
23mm
Shank length
36mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
DC160-05-03.500A0-WJ30ET
Country of Origin
China
Dimensions
Shank Dia.
6mm
Overall Length
66mm
Maximum Drilling Depth
23mm
Shank length
36mm
Flute length
28mm
Regrinding length
3 mm
Cutting edge diameter
3.5mm
Point length
0.637mm