  • Mfr # DC160-03-04.300A0-WJ30ET
  • Zoro # G900024653
Overall Length
66 mm
Flute Length
24mm
Shank Dia.
6 mm
Drilling Depth
17mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
DC160-03-04.300A0-WJ30ET
Overall Length
66 mm
Flute Length
24mm
Shank Dia.
6 mm
Drilling Depth
17mm
Cutting edge diameter (m7)
4.3mm
Shank Length
36mm
Description
High Performance Drills, 0.1693 inch diameter, 3 xDc, Carbide, no coolant exit, for ISO material groups K, P