  • Mfr # DC160-03-04.600A0-WJ30ET
  • Zoro # G700021432
Overall Length
66 mm
Flute Length
24mm
Shank Dia.
6 mm
Drilling Depth
17mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
DC160-03-04.600A0-WJ30ET
Overall Length
66 mm
Flute Length
24mm
Shank Dia.
6 mm
Drilling Depth
17mm
Cutting edge diameter (m7)
4.6mm
Shank Length
36mm
Description
High Performance Drills, 0.1811 inch diameter, 3 xDc, Carbide, no coolant exit, for ISO material groups K, P