  • Mfr # DC150-05-05.100A0-WJ30TA
  • Zoro # G100021629
Shank length
36mm
Regrinding length
3 mm
Maximum Drilling Depth
35mm
Point length
0.928mm
Overall Length
82mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
DC150-05-05.100A0-WJ30TA
Shank length
36mm
Regrinding length
3 mm
Maximum Drilling Depth
35mm
Point length
0.928mm
Overall Length
82mm
Shank Dia.
6mm
Cutting edge diameter
5.1mm
Flute length
44mm
Details
Number of Cutting edge
2
Number of regrinds
3 PCE
Drill Bit Point Angle
140°
Description
High Performance Drills, 0.2008 inch diameter, 5 xDc, Carbide, no coolant exit, for ISO material groups K, P