  • Mfr # DC160-05-06.747A0-WJ30ET
  • Zoro # G500022936
Overall Length
91mm
Flute Length
53 mm
Finish - Machining
WJ30ET (TiSiAlCrN/AlTiN)
Drilling Depth
43mm
Shank Dia.
8 mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
DC160-05-06.747A0-WJ30ET
Country of Origin
China
Dimensions
Overall Length
91mm
Flute Length
53 mm
Drilling Depth
43mm
Shank Dia.
8 mm
Cutting edge diameter (m7)
6.747mm
Shank Length
36mm