  • Mfr # DC150-05-07.144A0-WJ30TA
  • Zoro # G600022157
Overall Length
91mm
Flute Length
53 mm
Finish - Machining
WJ30TA (TiNAl)
Shank Dia.
8 mm
Drilling Depth
43mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
DC150-05-07.144A0-WJ30TA
Overall Length
91mm
Flute Length
53 mm
Shank Dia.
8 mm
Drilling Depth
43mm
Cutting edge diameter (m7)
7.144mm
Shank Length
36mm
Details
Finish - Machining
WJ30TA (TiNAl)
Description
High Performance Drills, 0.2813 inch diameter, 5 xDc, Carbide, no coolant exit, for ISO material groups K, P