  • Mfr # DC160-03-07.600A1-WJ30ET
  • Zoro # G900024356
Key Features
Finish
WJ30ET (TiSiAlCrN/AlTiN)
Shank Dia.
8mm
Overall Length
79 mm
Flute Length
41mm
Maximum Drilling Depth
29mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
DC160-03-07.600A1-WJ30ET
Shank Dia.
8mm
Overall Length
79 mm
Flute Length
41mm
Maximum Drilling Depth
29mm
Cutting edge diameter (m7)
7.6mm
Shank Length
36mm