  • Mfr # DC150-05-08.100A0-WJ30TA
  • Zoro # G500022738
Overall Length
103mm
Flute Length
61 mm
Finish - Machining
WJ30TA (TiNAl)
Drilling Depth
49mm
Shank Dia.
10mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
DC150-05-08.100A0-WJ30TA
Overall Length
103mm
Flute Length
61 mm
Drilling Depth
49mm
Shank Dia.
10mm
Cutting edge diameter (m7)
8.1mm
Shank Length
40 mm
Details
Finish - Machining
WJ30TA (TiNAl)
Description
High Performance Drills, 0.3189 inch diameter, 5 xDc, Carbide, no coolant exit, for ISO material groups K, P