  • Mfr # DC160-03-09.525A0-WJ30ET
  • Zoro # G000021767
Overall Length
89 mm
Flute Length
47 mm
Drilling Depth
35mm
Shank Dia.
10mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
DC160-03-09.525A0-WJ30ET
Overall Length
89 mm
Flute Length
47 mm
Drilling Depth
35mm
Shank Dia.
10mm
Cutting edge diameter (m7)
9.525mm
Shank Length
40 mm
Description
High Performance Drills, 0.375 inch diameter, 3 xDc, Carbide, no coolant exit, for ISO material groups K, P