  • Mfr # DC160-05-10.000A0-WJ30ET
  • Zoro # G200022564
Overall Length
103mm
Flute Length
61 mm
Finish - Machining
WJ30ET (TiSiAlCrN/AlTiN)
Shank Dia.
10mm
Drilling Depth
49mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
DC160-05-10.000A0-WJ30ET
Country of Origin
China
Dimensions
Overall Length
103mm
Flute Length
61 mm
Shank Dia.
10mm
Drilling Depth
49mm
Cutting edge diameter (m7)
10mm
Shank Length
40 mm