  • Mfr # DC160-12-11.113A1-WJ30EU
  • Zoro # G400022425
Flute Length
158mm
Finish
WJ30EU (TiSiAlCrN/AlTiN tip coating)
Overall Length
206mm
Shank Dia.
12mm
Maximum Drilling Depth
140mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
DC160-12-11.113A1-WJ30EU
Country of Origin
Germany
Dimensions
Flute Length
158mm
Overall Length
206mm
Shank Dia.
12mm
Maximum Drilling Depth
140mm
Cutting edge diameter (m7)
11.113mm
Shank Length
45 mm