  • Mfr # DC150-05-12.700A0-WJ30TA
  • Zoro # G800024104
Overall Length
124mm
Flute Length
77 mm
Finish - Machining
WJ30TA (TiNAl)
Drilling Depth
60mm
Shank Dia.
14mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
DC150-05-12.700A0-WJ30TA
Overall Length
124mm
Flute Length
77 mm
Drilling Depth
60mm
Shank Dia.
14mm
Cutting edge diameter (m7)
12.7mm
Shank Length
45 mm
Details
Finish - Machining
WJ30TA (TiNAl)
Series
Perform
Description
High Performance Drills, 0.5 inch diameter, 5 xDc, Carbide, no coolant exit, for ISO material groups K, P