  • Mfr # DC160-03-14.200A0-WJ30ET
  • Zoro # G600023307
Overall Length
115 mm
Flute Length
65 mm
Drilling Depth
45mm
Shank Dia.
16 mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
DC160-03-14.200A0-WJ30ET
Overall Length
115 mm
Flute Length
65 mm
Drilling Depth
45mm
Shank Dia.
16 mm
Cutting edge diameter (m7)
14.2mm
Shank Length
48 mm
Description
High Performance Drills, 0.5591 inch diameter, 3 xDc, Carbide, no coolant exit, for ISO material groups K, P