  • Mfr # DC150-05-17.500A0-WJ30TA
  • Zoro # G300021450
Overall Length
143 mm
Flute Length
93 mm
Finish - Machining
WJ30TA (TiNAl)
Drilling Depth
71mm
Shank Dia.
18mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
DC150-05-17.500A0-WJ30TA
Overall Length
143 mm
Flute Length
93 mm
Drilling Depth
71mm
Shank Dia.
18mm
Cutting edge diameter (m7)
17.5mm
Shank Length
48 mm
Details
Finish - Machining
WJ30TA (TiNAl)
Series
Perform
Description
High Performance Drills, 0.689 inch diameter, 5 xDc, Carbide, no coolant exit, for ISO material groups K, P