  • Mfr # DC150-05-19.000A0-WJ30TA
  • Zoro # G600021549
Overall Length
153 mm
Flute Length
101mm
Finish - Machining
WJ30TA (TiNAl)
Shank Dia.
20mm
Drilling Depth
77mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
DC150-05-19.000A0-WJ30TA
Overall Length
153 mm
Flute Length
101mm
Shank Dia.
20mm
Drilling Depth
77mm
Cutting edge diameter (m7)
19mm
Shank Length
50mm
Details
Finish - Machining
WJ30TA (TiNAl)
Series
Perform
Description
High Performance Drills, 0.748 inch diameter, 5 xDc, Carbide, no coolant exit, for ISO material groups K, P