Inch combination drill and chamfer tool, D4580.45-14.00A19-VC09
  • Mfr # D4580.45-14.00A19-VC09
  • Zoro # G300030476
Clamping length
46.5mm
Functional length
25mm
Shank diameter
19.05mm
Series
Xtra·tec®
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
D4580.45-14.00A19-VC09
Clamping length
46.5mm
Functional length
25mm
Shank diameter
19.05mm
Minimum cutting diameter
12.1mm
Maximum cutting diameter
14mm
Connection diameter
14mm
Flange diameter
30mm