Indexable Drill Bit for Small Holes, 25 mm L, 56 mm dia., Coolant Through, D4120-03-19.50F25-P42,
  • Mfr # D4120-03-19.50F25-P42
  • Zoro # G2922485
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Shank Dia.
25.00mm
ISO Number
D4120-03-19.50F25-P42
Shank Length
56.00mm
Overall Length
140.00mm
Max. Drilling Depth
59.00mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
Specifications
Product Information
MFR #
D4120-03-19.50F25-P42
Country of Origin
China
Dimensions
Shank Dia.
25.00mm
Shank Length
56.00mm
Overall Length
140.00mm
Max. Drilling Depth
59.00mm
Flute Length
78.10mm
Depth x Dia. Ratio
3xD
Details
Item
Indexable Drill Bit for Small Holes
ISO Number
D4120-03-19.50F25-P42
Coolant Fed
Coolant Through
Toolholder Style
D4120
ANSI Code
D4120-03-19.50F25-P42
Description
Indexable Drill Bit for Small Holes, 3xD, Max. Drilling Depth 59.00mm, D4120-03-19.50F25-P42, Coolant Through