Indexable Drill Bit for Small Holes, 32 mm L, 60 mm dia., Coolant Through, D4120-02-25.50F32-P44,
  • Mfr # D4120-02-25.50F32-P44
  • Zoro # G2885026
ISO Number
D4120-02-25.50F32-P44
Overall Length
143.00mm
Shank Dia.
32.00mm
Shank Length
60.00mm
ANSI Code
D4120-02-25.50F32-P44
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
D4120-02-25.50F32-P44
Overall Length
143.00mm
Shank Dia.
32.00mm
Shank Length
60.00mm
Flute Length
78.00mm
Depth x Dia. Ratio
2xD
Max. Drilling Depth
51.00mm
Details
Item
Indexable Drill Bit for Small Holes
ISO Number
D4120-02-25.50F32-P44
ANSI Code
D4120-02-25.50F32-P44
Toolholder Style
D4120
Coolant Fed
Coolant Through
Description
Indexable Drill Bit for Small Holes, 2xD, Max. Drilling Depth 51.00mm, D4120-02-25.50F32-P44, Coolant Through