  • Mfr # MSS-E25R12-GX16-2
  • Zoro # G600027664
Key Features
Insert Size
3mm
Application
Screw clamping
Series
Walter Cut
Shank Width (In.)
5.9mm
Overall length
38mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
MSS-E25R12-GX16-2
Country of Origin
Bulgaria
Dimensions
Insert Size
3mm
Shank Width (In.)
5.9mm
Overall length
38mm
Center height
20mm
Maximum grooving diameter
79mm
Module size
E25
Maximum cutting depth
12mm
Body width
2mm