  • Mfr # DA110-08-04.100U0-WZ90AJ
  • Zoro # G200023004
Overall length
75mm
Cutting edge diameter (h8)
4.1mm
Shank Dia.
4.1mm
Cutting edge length
36mm
Flute length
43mm
See all product information
Get a 10% off coupon
MFR #
DA110-08-04.100U0-WZ90AJ
Overall length
75mm
Cutting edge diameter (h8)
4.1mm
Shank Dia.
4.1mm
Cutting edge length
36mm
Flute length
43mm
Description
Jobber Drills, 0.1614 inch diameter, 8 xDc, HSS, no coolant exit, for ISO material groups