  • Mfr # DA110-08-07.800U0-WZ90AJ
  • Zoro # G400023057
Cutting edge length
62mm
Shank Dia.
7.8mm
Cutting edge diameter (h8)
7.8mm
Overall length
117mm
See all product information
Get a 10% off coupon
MFR #
DA110-08-07.800U0-WZ90AJ
Cutting edge length
62mm
Shank Dia.
7.8mm
Cutting edge diameter (h8)
7.8mm
Overall length
117mm
Flute length
75mm
Description
Jobber Drills, 0.3071 inch diameter, 8 xDc, HSS, no coolant exit, for ISO material groups