  • Mfr # DA110-08-09.800U0-WZ90AJ
  • Zoro # G500024251
Cutting edge length
71mm
Cutting edge diameter (h8)
9.8mm
Overall length
133mm
Flute length
87mm
Shank Dia.
9.8mm
See all product information
Get a 10% off coupon
MFR #
DA110-08-09.800U0-WZ90AJ
Cutting edge length
71mm
Cutting edge diameter (h8)
9.8mm
Overall length
133mm
Flute length
87mm
Shank Dia.
9.8mm
Description
Jobber Drills, 0.3858 inch diameter, 8 xDc, HSS, no coolant exit, for ISO material groups