Machine reamers F1352HUN-4.03
  • Mfr # F1352HUN-4.03
  • Zoro # G000013687
Primary Material Application
Walter standard up to dia. 3.75 mm with centring tips
Shank Size
32mm
Cutting edge length
19mm
Number of teeth
6EA
See all product information
Get a 10% off coupon
MFR #
F1352HUN-4.03
Shank Size
32mm
Cutting edge length
19mm
Cutting diameter
4.03mm
Connection diameter (h9)
4mm
Overall length
75mm
Primary Material Application
Number of teeth
6EA
Description
Chucking Reamers, F1352HUN-4.03, 4.03 mm diameter, material HSS, coolant style - no coolant exit, for ISO material groups 0, K, N, P