Micro Drill, 0.41mm, Carbide, DB130-05-00.410U0-WJ30UU
  • Mfr # DB130-05-00.410U0-WJ30UU
  • Zoro # G6309167
Decimal Equivalent
0.0161
See all product information
Get a 10% off coupon
MFR #
DB130-05-00.410U0-WJ30UU
Drill Bit Size
0.41 mm
Overall Length
25 mm
Flute Length
59/500 in
Shank Dia.
1 mm
Maximum Drilling Depth
0.1180 in
Shank Length
22 mm
Drill Diameter Tolerance
+0.000 mm/-0.004 mm
Decimal Equivalent
0.0161
Primary Material Application ISO Code
K, M, N, O, P, S
Description
Micro Drill Bit, Drill Bit Size 0.41 mm, Drill Bit Point Angle 140 Degrees , Conventional Point, Carbide, Bright (Uncoated), +0.000 mm/-0.004 mm, Spiral, K30F