Micro Drill, 0.67mm, Carbide, DB130-05-00.670U0-WJ30UU
  • Mfr # DB130-05-00.670U0-WJ30UU
  • Zoro # G6314152
Overall Length
25 mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
DB130-05-00.670U0-WJ30UU
Overall Length
25 mm
Flute Length
33/200 in
Drill Bit Size
0.67 mm
Shank Dia.
1 mm
Shank Length
20.8 mm
Drill Diameter Tolerance
+0.000 mm/-0.004 mm
Maximum Drilling Depth
0.1650 in
Decimal Equivalent
0.0264
Description
Micro Drill Bit, Drill Bit Size 0.67 mm, Drill Bit Point Angle 140 Degrees , Conventional Point, Carbide, Bright (Uncoated), +0.000 mm/-0.004 mm, Spiral, K30F