  • Mfr # A1149XPL-19
  • Zoro # G4848337
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Drill Bit Size
19 mm
Overall Length
127 mm
Flute Length
2 13/25 in
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
A1149XPL-19
Drill Bit Size
19 mm
Overall Length
127 mm
Flute Length
2 13/25 in
Shank Dia.
19 mm
Drill Point Length
4.43 mm
Shank Length
63 mm
Decimal Equivalent
0.7480
Description
Screw Machine Drill Bit, Drill Bit Size 19 mm, Drill Bit Point Angle 130 Degrees , Conventional Point, High Speed Steel, AlCrN, Non-Coolant Through, Cutting Direction Right Hand, Decimal Equivalent 0.7480