  • Mfr # A1149XPL-20
  • Zoro # G4839587
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Drill Bit Size
20 mm
Overall Length
131 mm
Flute Length
2 299/500 in
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
A1149XPL-20
Drill Bit Size
20 mm
Overall Length
131 mm
Flute Length
2 299/500 in
Shank Dia.
20 mm
Shank Length
65 mm
Drill Point Length
4.66 mm
Decimal Equivalent
0.7874
Description
Screw Machine Drill Bit, Drill Bit Size 20 mm, Drill Bit Point Angle 130 Degrees , Conventional Point, High Speed Steel, AlCrN, Non-Coolant Through, Cutting Direction Right Hand, Decimal Equivalent 0.7874