  • Mfr # A1149XPL-3.5
  • Zoro # G4846331
Drill Bit Size
3.5 mm
Overall Length
52 mm
Flute Length
787/1000 in
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
A1149XPL-3.5
Drill Bit Size
3.5 mm
Overall Length
52 mm
Flute Length
787/1000 in
Shank Dia.
3.5 mm
Shank Length
32 mm
Drill Point Length
0.816 mm
Decimal Equivalent
0.1378
Description
Screw Machine Drill Bit, Drill Bit Size 3.5 mm, Drill Bit Point Angle 130 Degrees , Conventional Point, High Speed Steel, AlCrN, Non-Coolant Through, Cutting Direction Right Hand, Decimal Equivalent 0.1378