  • Mfr # A1154TFT-4.3
  • Zoro # G4864717
Drill Bit Size
4.3 mm
Overall Length
58 mm
Flute Length
189/200 in
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
A1154TFT-4.3
Drill Bit Size
4.3 mm
Overall Length
58 mm
Flute Length
189/200 in
Shank Dia.
4.3 mm
Sizes Included
0.1690"
Drill Point Length
1.29 mm
Maximum Drilling Depth
Shank Length
34 mm
Decimal Equivalent
0.1693
Description
Screw Machine Drill Bit, Drill Bit Size 4.3 mm, Drill Bit Point Angle 118 Degrees , 6 Facet Point, High Speed Steel, TiNAl, Non-Coolant Through, Cutting Direction Right Hand, Decimal Equivalent 0.1693