  • Mfr # A1149XPL-4.5
  • Zoro # G4756497
Overall Length
58 mm
Flute Length
189/200 in
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
A1149XPL-4.5
Country of Origin
France
Dimensions
Drill Bit Size
4.5 mm
Overall Length
58 mm
Flute Length
189/200 in
Shank Dia.
4.5 mm
Shank Length
34 mm
Drill Point Length
1.05 mm
Decimal Equivalent
0.1772
Description
Screw Machine Drill Bit, Drill Bit Size 4.5 mm, Drill Bit Point Angle 130 Degrees , Conventional Point, High Speed Steel, AlCrN, Non-Coolant Through, Cutting Direction Right Hand, Decimal Equivalent 0.1772