  • Mfr # A1154TFT-5.7
  • Zoro # G4869197
Drill Bit Size
5.7 mm
Overall Length
66 mm
Flute Length
1 51/500 in
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
A1154TFT-5.7
Drill Bit Size
5.7 mm
Overall Length
66 mm
Flute Length
1 51/500 in
Shank Dia.
5.7 mm
Sizes Included
0.2240"
Drill Point Length
1.71 mm
Shank Length
38 mm
Decimal Equivalent
0.2244
Description
Screw Machine Drill Bit, Drill Bit Size 5.7 mm, Drill Bit Point Angle 118 Degrees , 6 Facet Point, High Speed Steel, TiNAl, Non-Coolant Through, Cutting Direction Right Hand, Decimal Equivalent 0.2244