  • Mfr # A1149XPL-9.7
  • Zoro # G4782379
Drill Bit Size
9.7 mm
Overall Length
89 mm
Flute Length
1 693/1000 in
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
A1149XPL-9.7
Drill Bit Size
9.7 mm
Overall Length
89 mm
Flute Length
1 693/1000 in
Shank Dia.
9.7 mm
Drill Point Length
2.26 mm
Shank Length
46 mm
Decimal Equivalent
0.3819
Description
Screw Machine Drill Bit, Drill Bit Size 9.7 mm, Drill Bit Point Angle 130 Degrees , Conventional Point, High Speed Steel, AlCrN, Non-Coolant Through, Cutting Direction Right Hand, Decimal Equivalent 0.3819