  • Mfr # A1149XPL-9.9
  • Zoro # G4810430
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Drill Bit Size
9.9 mm
Overall Length
89 mm
Flute Length
1 693/1000 in
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
A1149XPL-9.9
Drill Bit Size
9.9 mm
Overall Length
89 mm
Flute Length
1 693/1000 in
Shank Dia.
9.9 mm
Shank Length
46 mm
Drill Point Length
2.31 mm
Decimal Equivalent
0.3898
Description
Screw Machine Drill Bit, Drill Bit Size 9.9 mm, Drill Bit Point Angle 130 Degrees , Conventional Point, High Speed Steel, AlCrN, Non-Coolant Through, Cutting Direction Right Hand, Decimal Equivalent 0.3898