  • Mfr # DC150-03-03.700D0-WJ30RE
  • Zoro # G700021609
Overall Length
62mm
Flute Length
20mm
Finish - Machining
WJ30RE (TiNAl)
Shank Dia.
6mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
DC150-03-03.700D0-WJ30RE
Overall Length
62mm
Flute Length
20mm
Shank Dia.
6mm
Maximum Drilling Depth
14mm
Cutting edge diameter (m7)
3.7mm
Shank Length
36 mm
Details
Finish - Machining
WJ30RE (TiNAl)
Description
Screw Machine Length Drill Bits, 0.1457" Diameter, 3xD, Carbide, no coolant exit, suitable for ISO K, P materials