  • Mfr # H2138217-20-3
  • Zoro # G8800845
Overall Length
104 mm
Milling Diameter
20.00mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
H2138217-20-3
Overall Length
104 mm
Milling Diameter
20.00mm
Length of Cut
38 mm
Neck Dia.
20 mm
Shank Dia.
20 mm
Milling Dia.
20 mm
Neck Length
104.00mm
Corner Radius
2 mm
Single End/Double End
Single
High Performance
List Number
H2138217
Max. Helix Angle
50 Degrees
Description
Corner Radius End Mill, 20 mm Milling Dia., Carbide, Metric, 2 mm, 38 mm, 104 mm