  • Mfr # MC326-14.0A4L050C
  • Zoro # G9383963
Length of Cut
1/2 in
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
MC326-14.0A4L050C
Length of Cut
1/2 in
Milling Diameter
14.00mm
Neck Dia.
0.53mm
Corner Radius
0.02 in
Milling Dia.
14.00 mm
Overall Length
4 3/32 in
Description
Corner Radius End Mill, 14.00 mm Milling Dia., Carbide, TiAlN, Metric, 0.02 in, 1/2 in, 4 3/32 in