  • Mfr # MC726-12.0W4A025J
  • Zoro # G9383376
Number of Flutes
4
Length of Cut
12.00 mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
MC726-12.0W4A025J
Length of Cut
12.00 mm
Milling Diameter
12.00mm
Neck Dia.
0.48mm
Overall Length
73.00 mm
Corner Radius
0.25mm
Milling Dia.
12.00 mm
Shank Dia.
12.00 mm
Details
Number of Flutes
4
Description
Corner Radius End Mill, 12.00 mm Milling Dia., Carbide, TiAlN, Metric, 0.25mm, 12.00 mm, 73.00 mm