  • Mfr # H8006428-2
  • Zoro # G8805824
Key Features
Dimension Type
Metric
Milling Diameter
2.00mm
End Mill Material
Carbide
Number of Flutes
2
Length of Cut
3 mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
H8006428-2
Country of Origin
Italy
Dimensions
Dimension Type
Metric
Milling Diameter
2.00mm
Length of Cut
3 mm
Shank Dia.
6 mm
Milling Dia.
2.00mm
Overall Length
75 mm
Neck Dia.
1.7 mm
Neck Length
75 mm
Corner Radius
8.00mm