  • Mfr # PSKNL3232P19
  • Zoro # G2938454
Overall Length
174.60mm
Insert Cutting Edge Length
19.00mm
ISO Number
PSKNL3232P19
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
PSKNL3232P19
Overall Length
174.60mm
Insert Cutting Edge Length
19.00mm
Shank Height
32.00mm
Shank Width
32.00mm
ISO Number
PSKNL3232P19
Cutting Direction
Left Hand
Description
Indexable Turning and Profiling Tool Holder, PSKN, Overall Length 174.60mm