  • Mfr # PSKNR2525M12
  • Zoro # G2935207
Overall Length
153.05mm
Insert Cutting Edge Length
12.00mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
PSKNR2525M12
Overall Length
153.05mm
Insert Cutting Edge Length
12.00mm
Shank Height
25.00mm
Shank Width
25.00mm
Cutting Direction
Right Hand
ISO Number
PSKNR2525M12
Description
Indexable Turning and Profiling Tool Holder, PSKN, Overall Length 153.05mm