  • Mfr # A1249XPL-9.8
  • Zoro # G4812932
Overall Length
133 mm
Drill Bit Size
9.8 mm
Shank Dia.
9.8 mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
A1249XPL-9.8
Overall Length
133 mm
Drill Bit Size
9.8 mm
Shank Dia.
9.8 mm
Flute Length
87 mm
Drilling Depth
71.00mm
Shank Length
46 mm
Drill Point Length
2.28mm
Maximum Drilling Depth
87 mm
Decimal Equivalent
0.3858
Description
Jobber Length Drill Bit, Drill Bit Size 9.8 mm, Drill Bit Point Angle 130 Degrees , High Speed Steel, AlCrN, Decimal Equivalent 0.3858, Metric, Drill Bit Point Type Conical Point, Non-Coolant Through