  • Mfr # A1249XPL-NO30
  • Zoro # G4855483
Overall Length
65 mm
Drill Bit Size
#30
Shank Dia.
3.2 mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
A1249XPL-NO30
Country of Origin
Brazil
Dimensions
Overall Length
65 mm
Drill Bit Size
#30
Shank Dia.
3.2 mm
Flute Length
36 mm
Drill Bit Dimension Type
Wire
Drilling Depth
30.00mm
Shank Length
29 mm
Drill Point Length
0.761mm
Maximum Drilling Depth
36 mm