  • Mfr # A1254TFT-9.5
  • Zoro # G4021628
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Overall Length
125 mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
A1254TFT-9.5
Drill Bit Size
9.5 mm
Overall Length
125 mm
Flute Length
3 189/1000 in
Shank Dia.
9.5 mm
Shank Length
44 mm
Drill Point Length
2.85 mm
Maximum Drilling Depth
3.1890 in
Drill Bit Point Type
Split Point
Decimal Equivalent
0.3740
Description
Taper Length Drill Bit, Drill Bit Size 9.5 mm, Drill Bit Point Angle 118 Degrees , Split Point, High Speed Steel, TiNAl