  • Mfr # F2481-11.98
  • Zoro # G8259404
Size - Decimal
11.98mm - 0.4717
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
F2481-11.98
Size - Decimal
11.98mm - 0.4717
Flute Length
20.00 mm
Overall Length
120.00 mm
Reamer Size
11.98 mm
11.98mm (0.4717)
Drill Bit Size
11.98mm
Shank Dia.
12 mm
Decimal Equivalent
0.4717
Number of Flutes
6
Description
Chucking Reamer, Carbide, Bright (Uncoated), Metric, 11.98 mm