  • Mfr # F2481TMS-5.5
  • Zoro # G7915275
Size - Decimal
5.50mm - 0.2165
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
F2481TMS-5.5
Size - Decimal
5.50mm - 0.2165
Flute Length
12.00 mm
Drill Bit Size
5.50mm
Overall Length
75.00 mm
Reamer Size
5.50 mm
5.50mm (0.2165)
Shank Dia.
6 mm
Number of Flutes
4
Decimal Equivalent
0.2165
Description
Chucking Reamer, Carbide, TiAlN, Metric, 5.50 mm