  • Mfr # F2482TMS-8.02
  • Zoro # G8091781
Size - Decimal
8.02mm - 0.3157
See all product information
Get a 10% off coupon
MFR #
F2482TMS-8.02
Size - Decimal
8.02mm - 0.3157
Flute Length
16.00 mm
Reamer Size
8.02 mm
Drill Bit Size
8.02mm
8.02mm (0.3157)
Shank Dia.
8 mm
Overall Length
100.00 mm
Decimal Equivalent
0.3157
Description
Chucking Reamer, Carbide, TiAlN, Metric, 8.02 mm