  • Mfr # A1211-0.63
  • Zoro # G4878933
Overall Length
26 mm
Drill Bit Size
0.63 mm
Shank Dia.
0.6 mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
A1211-0.63
Overall Length
26 mm
Drill Bit Size
0.63 mm
Shank Dia.
0.6 mm
Flute Length
8 mm
Shank Length
18 mm
Drilling Depth
6.90mm
Drill Point Length
0.189mm
Maximum Drilling Depth
8 mm
Decimal Equivalent
0.0248
Description
Jobber Length Drill Bit, Drill Bit Size 0.63 mm, Drill Bit Point Angle 118 Degrees , High Speed Steel, Bright (Uncoated), Decimal Equivalent 0.0248, Metric, Drill Bit Point Type Conical Point, Non-Coolant Through